Zelenbaba i Tintor zakucali Subotičane

19.08.2006

Spartak je poražen na svom terenu od Inđije u igri koja može dobiti prelaznu ocenu, ali samo kada je u pitanju gostujući tim. Gosti su u prvih 30 minuta bili strogo koncentrisani na svojoj polovini, dok Subotičani i pored inicijative nisu nalazili rešenje da ugroze golmana gostiju Devića. Nagoveštaj iznenađenja zbio se tačno na isteku pola sata igre, kada je golmana Spartaka Draško Vojinović sprečio siguran pogodak, u intervenciji ispred Skorupana. Samo minut kasnije bek Spartaka Stanojević izgubio je loptu na sredini terena, gosti su iz tog naizgled bezazlenog napada došli do kornera. Loptu je iz ugla izveo sjajni Predrag Kodžo, uputio je poluvisoko centaršut u golmanski prostor, tačno tempirana lopta bila je prava poslastica za Zelenbabu, koji je lako, školskim udarcem glavom, neometan od odbrambenih fudbalera Spartaka zakucao u mrežuza 0:1. U drugom delu trener Subotičana Srđan Bajić izvršeo je dve izmene, ali ništa bitnije se nije promenilo. I onda upotrebljiva lopta veterana predraga Kodže upućena sa 40 metara iskosa sa desne strane , poklon je spretno ispratio iza ukopane odbrane Spartaka Tintor i glavom promenio smer pored istrčalog golmana Vojinovića - 0:2. Pokušao je Vladica Veselinov iz daljine, ali je bio za malo neprecizan i najzad gol Spartaka: Zoran Radulović je šutirao iz teške pozicije, loptu je na kratko odbio golman Dević, na pravom mestu bio je Andrija Kaluđerović i lako smanjio na 1:2. Subotičanima se ukazala prilika da u preostalih 15 minuta pokušaju da spasu što se spasti može, u tom periodu potpuno su zanemarili odbrambene zadatke i bila je to prilika da gosti iz nekoliko kontranapada eventualno i povise vođstvo. Gostujući tim je pobedio, jer je bio objektivno bolji na fudbalskom kantaru, stvorio je veći broj prilika, tehnički je bio dominantniji, a Subotičanima ostaje druga prilika za dokazivanje.