Inđijci se čuvali

10.08.2006

Fudbaleri inđijskog prvoligaša plasirali su se u naredni krug Kupa, pobedom nad dobrom Bačkom. U prvom poluvremenu diktirali su tempo, imali inicijativu, stvarali šanse i na kraju postigli dva pogotka. Domaćini su poveli u 11. minutu. Radin je sa 18 metara oštro šutirao, a golman izbacio loptu u korner. Udarac iz ugla izveo je kapiten Kodžo, a prvotimac Bačke, Bocka, u nameri da otkloni opasnost poslao je loptu u vlastitu mrežu. Na 2:0 domaćin je povisio u 27. minutu posle filigranske akcije. Skorupan je dodao loptu, Kodža milimetarskom tačnošću asistirao, a Vladimiru Tintoru nije bilo teško da sa pet metara loptu plasira u gol. U drugom delu, domaćini zadovoljni visokim vođstvom, smanjili su intenzitet, pa su gosti iz Bačke Palanke imali više inicijative. U 46. minutu prvi ozbiljniji napad Bačke, a dva minuta kasnije šut Marića, Dević je odbranio. Serdar je u 56. minutu, šutirao za malo pored gola. Domaćini su, preko Zelenbabe i Skorupana, uzvratili, ali oba puta lopta je prohujala za malo pored gola. U 84. minutu Bačkopalančani su postigli pogodak posle uspešne akcije gotovo celog navalnog reda, kapiten Laćarak je oštrim udarcem po zamlji savladao Devića. Sportski žurnal, D. Milovanović