Vojvodina - Inđija 4:0

27.07.2006

Fudbaleri novosadske Vojvodine položili su ispit pred početak nove sezone. Crveno - beli su u prijateljskom meču savladali novog člana Prve lige ekipu Inđije. Trener Novosađana Zoran Marić isticao je, tokom čitavog pripremnog perioda, da je kratak sa napadačima, ali su oni na ovom meču pokazali da nema bojazni za predstojeću sezonu. Upravo je navala crveno - bele čete rešila meč i postigla sve golove, kojima su prethodile veoma lepe akcije. Posle početnog ispitivanja snaga, domaći su poveli predivnim golo mladog Voja Ubiparipa, koji je sa 18 metara lobovao istrčalog golmana Inđije. Nastavila je Vojvodina inicijativu i posle datog gola. Posle izrađene akcije opet se u šesnaestercu našao Ubiparip, ovoga puta kao asistent i lepo upostio Boškovića, kojem nije bilo teško da povisi rezultat. Promena strana više je prijala Inđijcima, koji su i prvi zapretili preko Pavkovića, ali je njegov šut glavom završio na dva metra od gola. Zoran Marić je u drugom poluvremenu dao šansu novoj jedanaestorici igrača. Istureni u špicu napada sada su bili Čović i Galić. Upravo su njih dvojica zaslužni za treći pogodak. Galić je fantastično izveo solo akciju, posle koje je uposlio Čovića za povećanje vođstva. Pogodak Dragana Galića sredinom drugog poluvremena je poništen zbog ofsajd pozicije, ali je on to ispravio postigavši gol u poslednjem minutu meča za konačnih 4:0. Prvi strateg Novosađana nije krio zadovoljstvo posle ubedljive pobede. Veoma sam zadovoljan učinjenim u generalnoj probi pred početak sezone. Bilo je lepih poteza na obe strane i mislim da u novo prvenstvo ulazimo spremni. Malo smo umorni posle priprema, ali se to na ovom meču nije videlo. Sve golove su dali napadači i to mi uliva dodatno samopouzdanje. Moj cilj je da pobedimo sve utakmice u šampionatu i s tom ambicijom počećemo svaki meč. Imamo mali broj napadača, ali cenimo to što imamo. Ima još vremena da se otklone neke tehničke nepravilnosti, a onda punom parom napred, istakao je Zoran Marić. Dnevnik M. Ristić,