Košarkaši Železničara srušili favorizovani Sveti Đorđe

21.02.2019

U neverovatnoj utakmici između košarkaša inđijskog Železničara i gostujućeg Svetog Đorđa iz Žitišta pobedu je izvojevala domaća ekipa rezultatom 84:80. Do sada neporažena ekipa u prvenstvu počela je silovito ostvarivši u jednom trenutku prednost od 21 koš razlike. Prve tri četvrtine gosti su održavali stečenu prednost. Međutim, u poslednjoj četvrtini kao parna lokomotiva igrači Železničara su pregazili goste iz Žitišta, a na 13 sekundi do kraja Marković promašuje trojku za pobedu, tako da utakmica odlazi u produžetak.

U produžetku postoji samo jedan tim, a to je Železničar. Poeni su se ređali, a u penal završnici naša ekipa mirnom rukom odnosi pobedu iz ovog duela

Ekipa Sveti Đorđe je do ovog kola bila jedina neporažena ekipa u prvenstvu, a o njihovom kvalitetu pokazuje i učešće na završnicu Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Železničar je predvodio kapiten Marković sa 17 poena, 6 asistencija i 5 ukradenih, pratio ga je odlični Miloš Rović kojem su dva skoka nedostajala do tripl dabl učinka-13 poena, 10 asistencija, 8 skokova. Istakli su se još i Ivaniš sa 14 poena i 3 skoka, Dragutin Petrović 12 poena, 7 skokova, Drljača Jovan 12 poena, 2 skoka, Mišić Nemanja 6 poena, 3 ukradene, Rović Strahinja 5 poena, 6 skokova i Nikola Ilić sa 5 poena.

Ekipa Železničara se već priprema za naredni meč u Novom Sadu protiv ekipe Star koju će odigrati u nedelju od 18 časova.