Назад
Slika

01.10.2018

Инђијски ђаци успешни на школском првенству Војводине у каратеу

У спортској хали у Инђији одржано је школско првенство Војводине у каратету на којем су наши каратисти освојили запажене резултате. Код средњошколаца прво место у борбама категорије -63кг освојио је Стефан Лемајић, ученик Техничке школе „Михајло Пупин“, а друго место у категорији +59кг изборила је Марија Боговац, ученица инђијске Гимназије.

У конкуренцији 7-8. разреда друго место освојио Михаило Грубић у категорији -50кг. Прво место у катама за 5-6. разред изборила је Маша Нинковић као и Алекса Лајбеншпергер али у конкуренцији 3-4. разреда, обоје ученици Основне школе „Душан Јерковић“ из Инђије. Друго место у конкуренцији 7.-8. разреда изборила је Анђела Марчетић, ученица ОШ „Ђорђе Натошевић“ из Новог Сланкамена.

На такмичењу је наступило преко 600 ученика из целе покрајине а организатори су били Савез за школски спорт општине Инђија и Установи Спортски центар.