Slika

31.05.2018

Инђија Индианси лако савладали Плаве змајеве

Шесто коло Прве Лиге Србије у америчком фудбалу донео је много узбудљивих дуела, а један такав одигран је у недељу између Инђија Индианса и београдских Блу Драгонса на терену код ОШ „Јован Поповић“ у Инђији.

Утакмица је прекинута минут пре краја треће четвртине при резултату 28:0 за домаћине, након што се гостујућа екипа повукла с терена и није желела да настави меч.

Разлог ове одлуке јесте неслагање играча „Плавих Змајева“ са судијским одлукама. Крајњи исход овог сусрета биће одређен након анализе и у складу с правилником такмичења.

Индианси су од старта били бољи тим на терену, па се стиче утисак да су на полувреме могли да оду са озбиљнијом резултатском разликом. Ипак, због великог броја казни и враћених јарди, којима је иначе обиловала цела утакмица, и то код обе екипе, резултат пре одмора је био 14 : 0.

То је унело наду публици и навијачима у нешто занимљивији меч у наставку, али до тога није дошло јер су Индианси са два нова тачдауна решили питање победника.

До краја лигашког дела такмичења остала су два кола. Инђинчани прво гостују код Легионара а затим у последњем колу дочекују Блек Хорнетсе.