Назад
Slika

08.05.2018

Михаило Грубић освојио бронзу на Међународном Купу пријатељства

Каратисти инђијског „Железничара“ поново су били успешни на интернационалном бодовном турниру „Међународни куп пријатељства“ који је одржан минулог викенда у Бихаћу.

Наиме, Лука Чубрило и Михаило Грубић наступили су за изабрану селекцију Војводине а кадетски репрезентативц Србије Михаило Грубић изборио је 3. место у категорији борбе до 50 кг.

Михаило је у првом мечу савладао такмичара из БиХ са резултатом 7:0 да би у другом мечу савладао такмичара из Словеније са резултатом 1:0. У полуфиналу се састао са изразито квалитетним такмичаром из Црне Горе од кога је изгубио минималним резултатом 0:1. У борби за бронзу победио је такмичара из Хрватске дисквалификацијом на казну након узастопних излазака из борилишта.

Кадет Лука Чубрило наступио је у категорији до 55 кг и након одлично одрађених мечева није успео да се домогне победничког постоља.

На турниру је наступило 800 такмичара из 8 земаља региона и један је од највећих карате турнира у региону, а организатор турнира био је карате клуб „Јион“ из Бихаћа.