Назад
Slika

06.05.2018

Михаило Грубић наступио на Балканском првенству у каратеу

Каратиста инђијског Железничара, члан репрезентације Србије у борбама Михаило Грубић наступио је на Балканском првенству које је одржано у Хали Спортова „Ранко Жеравица“ на Новом Београду 27.,.28. и 29. априла.

Такмичење се одвијало у три дана на шест борилишта а Михаило Грубић наступио је трећег дана у борбама у категорији -50 кг. Он није успео да понови резултат из Истамбула прошле године када је изборио бронзану медаљу, наиме у првом колу се састао са одличним репрезентативцем Хрватске који га је савладао минималним резултатом 0:1. Такмичар из Хрватске га је уласком у финале повукао у репасажне борбе али је Михаило у одлучујућем мечу за медаљу изгубио од Турског такмичара такође минималним резултатом 0:1 не успевши да се домогне победничког постоља.

На Балканском првенству наступило је око 1.200 пласираних такмичара из 12 балканских земаља: Србије, Турске, Хрватске, Словеније, БиХ, Црне Горе, Румуније, Бугарске, Македоније, Грчке, Кипра и Албаније.

Шеф борилишта на Балканском првенству у Београду био је Светски карате судија Мирослав Драгојловић из  Инђије.