Назад
Slika

06.03.2017

Рукометаши Инђије победили фаворизовани Пролетер

На домаћем терену у пуној спортској хали, рукометаши Инђије стартовали су победом у пролећном  делу првенства против Пролетера из Зрењанина, претедента за улазак у Супер А лигу Србије, резултатом 20:19(10:9). Зрењанинци су до 19. минута првог полувремена направили осетну разлику резултатом 6:1, а онда се „зелени бомбардери“ буде и предвођени Милојевић Зораном завршавају прву деоницу вођством са 10:9.

У другом делу игре слична ситуација. Пролетер са разиграним Трнинић Марком одлази на -4, да би се Инђинчани тргли и заиграли одлучније постигавши голове у кључним тренуцима. У 59. минуту Радаковић постиже победоносни погодак за Инђију. Иако су имали последњи напад за изједначење, играчи Пролетера нису искористили прилику тако да су рукометаши Инђије заслужено освојили важна 2 бода.

Тренер Инђије Миле Зечевић захвалио је публици на подршци и играчима на показаној борби и срчаности. „Вечерас су момци оставили срце на терену и показали како се бори за тим. Очекивали смо тешку утакмицу. Нисмо желели да се унапред предамо иако је Пролетер изузетно квалитетна екипа и кандидат за улазак у виши ранг. Ова победа нам много значи за наставак такмичења и борби за опстанак“, рекао је Зечевић.

Након завршетка утакмице тренер гостију Момир Рнић је некоректно поступио одбијајући да да изјаву медијима.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Зоран Милојевић са постигнутих 5 погодака а код гостију Марко Трнинић са постигнутих 6 голова.

У следећем колу, рукометаши Инђије дочекују РК „Дубочица 54“ из Лесковца.