Nazad
Slika

27.05.2019

FUDBALERI U ELITI: Inđija odolela Vranjancima

U vatrenoj, u pojedinim trenucima nesportskoj atmosferi, fudbaleri Inđije uspeli su zasluženo da ostvare zacrtani cilj i posle osam godina plasiraju se u najelitnije fudbalsko takmičenje u Srbiji. Iako su izgubili 2:0, to je bilo dovoljno jer je u prvoj utakmici Inđija pobedila sa 3:0.

U napetoj utakmici tenzija se osećala od prvog zvižduka sudije Čolovića koji je dozvolio domaćinu grublju igru. I nisu Vranjanci štedeli naše momke, bilo je i žestokih startova i udaraca ispod pojasa, prljavštine, a čak je i najbolji igrač Badara Bađi rano morao da napusti igru početkom drugog poluvremena nakon nekoliko oštrih startova domaćih igrača.

I ne samo to, čudnim spletom okolnosti na stadionu „Jumko“ je nestala struja tako da gledaoci pored malih ekrana nisu mogli da prate direktan prenos dobrih pola sata. I baš u tom trenutku, pred kraj prvog poluvremena, Vranjanci stižu do prvog pogotka-posle duge lopte golmana Lakića i kiksa defanzivca Inđije Veličkovića, najbolje se snašao napadač domaćih Željko Dimitrov i razgalio domaću publiku u 42. minutu.

Sa ulivenim samopouzdanjem domaćini žestoko započinju drugo poluvreme dok su se naši fudbaleri povukli čuvajući prednost ostvarenu na svom terenu. U 63. minuti sudija Čolović dosuđuje sumnjivi jedanaesterac za Dinamo. Iako je delovalo da ga niko nije zakačio, domaći fudbaler Ožegović pao je u šesnaestercu Inđije posle centaršuta, ali je sudija ipak dosudio najstrožu kaznu kojom je Dinamo stigao na korak od senzacije. Precizan sa bele tačke bio je ponovo Dimitrov.

Međutim, to je ujedno bila i poslednja konkretna prilika za domaćine na utakmici. Fudbaleri Dinama nisu imali snage da u poslednjih pola sata zaprete mreži Miloja Prekovića, a kako su počeli da rizikuju u igri, Inđinčani su imali prilike da golom iz kontre na drugoj strani otklone svaku dilemu oko plasmana u Superligu. Tako se u 85. minuti stvorila šansa za našeg fudbalera Bastajića koji je lobovao golmana domaćih, ali je lopta koja je išla ka praznoj mreži odskočila ispred gol-linije i otišla preko gola.

Sudija je produžio utakmicu za 7 minuta ali ni to nije bilo dovoljno Vranjancima da postignu gol.

Inače, tokom cele utakmice gledaoci iz Inđije bili su izloženi verbalnim napadima i gađanjima raznim predmetima. Zahvaljujući intervenciji policije nije došlo do težih incidenata.

Fudbalski klub Inđija se zasluženo vratio u elitu. I pored teške situacije zatečene 2016. godine, predsednik kluba Zdravko Mrđa i sportski direktor Dragan Pilipović uspeli su uz svesrdnu podršku Opštine Inđija i predsednika Vladimira Gaka da oporave finansije i stvore snažnu ekipu za najjače takmičenje u Srbiji.